C.M.C. Sp. z o.o. || Sprzedaż kraj: sprzedaz@cmc.net.pl || Sprzedaż eksport: export@cmc.net.pl

System jakości

Wdrożyliśmy system zarządzania ISO 9001:2015. Posiadamy także certyfikaty PEFC i FSC, które determinują pochodzenie surowców ze źródeł legalnych i zarządzanych w sposób zrównoważony.

Wszystkie procesy kontrolne zintegrowane są w ramach systemu zarządzania jakością jakości ISO 9001:2015. Dbałość o jakość dotyczy surowców, procesów produkcyjnych, produktów gotowych, a także terminowości dostaw.

Palety i drewno paletowe obrabiamy termicznie zgodnie z wymogami normy ISPM 15 (certyfikat IPPC), wykorzystując zaawansowane technologicznie suszarnie.palety niestandardowe


Paleta z CHIP-em

WARIANT I
W pierwszym wariancie każda paleta będzie oznakowana tagiem RFID i będzie identyfikowana za pomocą mobilnego czytnika.

WARIANT II
Natomiast wariant II oferuje znakowanie jednej palety, która będzie identyfikowana jako słupek palet.

WARIANT III
Na życzenie klienta możemy również zamontować nadajnik GPS do palety, dzięki któremu można śledzić jej pozycję w czasie. (np. w transporcie). Urządzenie śledzące paletę z satelity pozwoli na określenie położenia transportu z paletami. Może być wykorzystywane przez odbiorców palet, którzy handlują wyrobami akcyzowymi takimi jak: papierosy czy alkohol. Zastosowane rozwiązania pozwalają na kompleksową identyfikację czasu suszenia palet i przekazują informację od momentu ich załadunku na samochód, oraz możliwość śledzenia przemieszczania się palet.

Paleta z folią na blacie

Dzięki zainstalowanej nowoczesnej automatycznej linii do produkcji palet firma CMC poszerzyła swoją ofertę o nowy produkt – paletę drewnianą z blatem pokrytym folią polietylenową (PE).

Aplikowana folia stwarza warstwę separacyjną między drewnem a towarem znajdującym się na palecie.

Niektóre z możliwości i korzyści stosowania palet z foliowanym blatem:

  • Polepszenie warunków transportu produktów spożywczych – separacja drewna od towaru
  • Możliwość zastosowania folii z atestem PZH
  • Uniemożliwienie przenikania wilgoci z podłoża, na którym leży paleta oraz z drewna konstrukcyjnego. Jest to szczególnie istotne w przypadku opakowań kartonowych
  • Możliwość zastąpienia stosowanej dotychczas palety z drewna suszonego paletą z drewna nie suszonego z ofoliowanym blatem.

Oferujemy możliwość stosowania folii różnego rodzaju.

Bardzo wytrzymała i najpopularniejsza jest folia polietylenowa o niskiej gęstości (PE-LD). Standardowa grubość aplikowanej folii to 100µm, jednak wykonujemy też zamówienia specjalne.

Tworzywo PE-LD jest przezroczyste i elastyczne. Materiał jest obojętny fizjologicznie, przepuszcza gazy (np. takie jak tlen i dwutlenek węgla), stanowi natomiast barierę dla pary wodnej i wody. Zachowuje swoje właściwości nawet w niskich temperaturach sięgających -60oC.

PALETA 1200X800 JEDNORAZOWA

Posiada jasny lub ciemny kolor drewna, udźwig do 500 kg, bez oznaczeń na klockach, paleta przemysłowa o wymiarach palety typu EPAL. Dostępna z certyfikatem IPPC.

Wymiary:

Długość - 1200 mm
Szerokość - 800 mm
Wysokość - 144 mm

PALETA 1200X1000 PRZEMYSŁOWA

Posiada jasny lub ciemny kolor drewna, bez oznaczeń na klockach. Idealna dla przemysłu browarnego oraz chemicznego. Dostępna z certyfikatem IPPC.

Wymiary:

Długość - 1200 mm
Szerokość - 1000 mm
Wysokość - 144 mm