CMC - Producent palet, Andrychów, Kęty, Marynin, Niewiadów

PL

Produkcja palet EPAL

Paleta euro została stworzona po raz pierwszy w 1950 roku przez szwedzki koncern BT Industries. Jest to uniwersalna paleta pasująca do wszystkich rodzajów wózków widłowych.

Wysoka jakość i trwałość palet euro to pewność, że będą one właściwie spełniały swoje funkcje przez wiele lat. Opłaca się więc zainwestować w palety euro, które na długie lata zagwarantują właściwe bezpieczeństwo transportowanym towarom.

Opłaca się więc zainwestować w palety euro dystrybuowane przez nasze przedsiębiorstwo CMC. Jesteśmy specjalistami w zakresie przerabiania drewna. Dysponujemy profesjonalnym zapleczem technicznym, posiadamy nowocześnie wyposażone tartaki i suszarnie do drewna. Dzięki temu nasza firma profukuje palety euro najwyższej jakości.

W niezwykle obszernym asortymencie produkcyjnym przedsiębiorstwa CMC znaleźć można między innymi znane palety euro EPAL. To właśnie ta paleta euro jest najbardziej rozpowszechniona w Europie i nazywa się ją często mianem „europalety". Oznaczana ona jest z boku napisem "(EUR)", a jej waga to około 25kg. Wszystkie palety euro EPAL mają stosowny znaczek EPAL na lewym bądź środkowym wsporniku, z wyjątkiem palet włoskiej produkcji z okresu od 01.03.1999 r. do 30.06.2000 r. - na paletach z tego okresu nie ma znaczka EPAL. Palety czyste, ładne, "jak nowe" kwalifikuje się jako I gatunek. Palety zabrudzone, z widocznymi śladami zużycia to II gatunek.

Wszystkie posiadane przez naszą firmę certyfikaty dostępne są na naszej stronie internetowej w sekcji O FIRMIE → CERTYFIKATY.

PALETA POSIADA OZNACZENIA EPAL NA WSZYSTKICH CZTERECH WSPORNIKACH.

Firma C.M.C. jako jedna z czołowych firm produkujących posiada licencję EPAL. Nasze numery licencyjne to:

PL-115 Andrychów
PL-179 Kęty
PL-015 Radzyń Podlaski


Najbardziej rozpowszechniona w Europie jest tak zwana "europaleta", oznaczana z boku napisem "(EUR)". Waga ok: 25kg. Europaleta została stworzona po raz pierwszy w 1950 roku przez szwedzki koncern BT Industries, jako uniwersalna paleta pasująca do wszystkich rodzajów wózków widłowych. Wszystkie palety EPAL mają stosowny znaczek EPAL na lewym bądź środkowym wsporniku, z wyjątkiem palet włoskiej produkcji z okresu od 01.03.1999 r. do 30.06.2000 r. - na paletach z tego okresu nie ma znaczka EPAL. Palety czyste, ładne, "jak nowe" kwalifikuje się jako I gatunek. Palety zabrudzone, z widocznymi śladami zużycia to II gatunek.


nasze palety
PALETA 1200X800 JEDNORAZOWA

Posiada jasny lub ciemny kolor drewna, udźwig do 500 kg, bez oznaczeń na klockach, paleta przemysłowa o wymiarach palety typu EUR. Dostępna z certyfikatem IPPC.

Wymiary:

Długość - 1200 mm
Szerokość - 800 mm
Wysokość - 144 mm

PALETA 1200X1000 PRZEMYSŁOWA

Posiada jasny lub ciemny kolor drewna, bez oznaczeń na klockach. Idealna dla przemysłu browarnego oraz chemicznego. Dostępna z certyfikatem IPPC.

Wymiary:

Długość - 1200 mm
Szerokość - 1000 mm
Wysokość - 144 mm

Paleta z CHIP-em

WARIANT I
W pierwszym wariancie każda paleta będzie oznakowana tagiem RFID i będzie identyfikowana za pomocą mobilnego czytnika.

WARIANT II
Natomiast wariant II oferuje znakowanie jednej palety, która będzie identyfikowana jako słupek palet.

WARIANT III
Na życzenie klienta możemy również zamontować nadajnik GPS do palety, dzięki któremu można śledzić jej pozycję w czasie. (np. w transporcie). Urządzenie śledzące paletę z satelity pozwoli na określenie położenia transportu z paletami. Może być wykorzystywane przez odbiorców palet, którzy handlują wyrobami akcyzowymi takimi jak: papierosy czy alkohol. Zastosowane rozwiązania pozwalają na kompleksową identyfikację czasu suszenia palet i przekazują informację od momentu ich załadunku na samochód, oraz możliwość śledzenia przemieszczania się palet.

Palety niestandardowe


Potrzebujesz palet o niestandardowych wymiarach?

Firma CMC zajmuje się również produkcją palet o nietypowych rozmiarach różnego typu.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych.

Paleta z folią na blacie

Dzięki zainstalowanej nowoczesnej automatycznej linii do produkcji palet firma CMC poszerzyła swoją ofertę o nowy produkt – paletę drewnianą z blatem pokrytym folią polietylenową (PE).

Aplikowana folia stwarza warstwę separacyjną między drewnem a towarem znajdującym się na palecie.

Niektóre z możliwości i korzyści stosowania palet z foliowanym blatem:

  • Polepszenie warunków transportu produktów spożywczych – separacja drewna od towaru
  • Możliwość zastosowania folii z atestem PZH
  • Uniemożliwienie przenikania wilgoci z podłoża, na którym leży paleta oraz z drewna konstrukcyjnego. Jest to szczególnie istotne w przypadku opakowań kartonowych
  • Możliwość zastąpienia stosowanej dotychczas palety z drewna suszonego paletą z drewna nie suszonego z ofoliowanym blatem.

Oferujemy możliwość stosowania folii różnego rodzaju.

Bardzo wytrzymała i najpopularniejsza jest folia polietylenowa o niskiej gęstości (PE-LD). Standardowa grubość aplikowanej folii to 100µm, jednak wykonujemy też zamówienia specjalne.

Tworzywo PE-LD jest przezroczyste i elastyczne. Materiał jest obojętny fizjologicznie, przepuszcza gazy (np. takie jak tlen i dwutlenek węgla), stanowi natomiast barierę dla pary wodnej i wody. Zachowuje swoje właściwości nawet w niskich temperaturach sięgających -60oC.


Dział Zakupów
Nasze cele

W naszym dziale zajmujemy się zakupami towarów i usług na potrzeby firmy, które są związane z działalnością przedsiębiorstwa.

Naszym głównym celem jest zapewnienie elementów niezbędnych do produkcji i funkcjonowania przedsiębiorstwa poprzez:
- wysoką jakość dostarczanych towarów
- optymalizację kosztów
- terminowość dostaw

Relacje

Dbamy o nasze relacje z dostawcami w oparciu o :

  • wzajemne zaufanie
  • politykę równości wobec wszystkich dostawców
  • ochronę informacji poufnych (ceny, warunki współpracy)

Warunki współpracy

Firma CMC jako wiodący producent palet w Polsce ceni sobie współpracę z dostawcami, którzy prezentują najwyższy poziom etyki zawodowej.

Partnerstwo z dostawcami nawiązujemy na podstawie znajomości rynku oraz wiedzy na temat branży, w której działają.

Jacek Kozik - zakupy elementów
tel. +48 33 845 12 40 w.21
tel. kom. +48 601 819 277

Krzysztof Bury - zakupy elementów
tel. +48 33 875 14 45 w.49
tel. kom. +48 783 945 172